گفتگو با کارشناسان فروش: 02177273349-02195118206


بازدیدکنندگان وبسایت ها معمولا کم طاقت هستند و اگر پیدا کردن مطالب در سایتی برایشان مشکل باشد به راحتی آن را رها می کنند.

جستجو در مطالب سایت به این دلیل برای بازدیدکنندگان مشکل است که لینک های آن مشخص نیست و زمانی که از یک صفحه خارج می شوند ممکن است دیگر امکان بازگشت به آن صفحه را نداشته باشند.

معماری اطلاعات وبسایت ها یکی از مسائل کلیدی در طراحی یک سایت کاربردی است.

در معماری اطلاعات، ساختار سايت با توجه به اهداف و اولويت هاي مدیر سايت، نياز و شرايط بازدیدکنندگان طراحی شده و مستندات لازم جهت نگهداری و به روز رساني آن تهيه مي گردد. همچنين در اين مرحله کارآيی و سهولت استفاده از وب سايت براي بازدیدکنندگان و اينکه آيا اين سايت براي تمام گروه های کاربران، سايت مناسبی خواهد شد، مورد بررسی و آزمايش قرار خواهد گرفت و در صورتی که به مسئله خاصی برخورد شود، قبل از اجرای مراحل بعدی از جمله طراحی گرافيکی و ظاهری و کدنویسی، نسبت به اصلاح روش اقدام مي شود تا از دوباره کاری و صرف هزينه های بعدي جلوگيری شود.

در یک وبسایت که مرحله معماری اطلاعات را طی کرده بازدیدکنندگان از ابتدای ورود احساس راحتی کرده و به آسانی مطالب مورد نیاز خود را پیدا می کنند و حتی می توانند به راحتی مطالبی که قبلا از آن استفاده کردند را دوباره پیدا کرده و مطالعه کنند. همچنین کلیه خدمات و مطالب سایت در دسترس آنها قرار دارد. مجموعه ی این نکات باعث می شود که بازدیدکننده در آینده نیز به این سایت مراجعه کند. در نتیجه باعث افزایش ترافیک سایت می شود.